Estrada Folkloru w Skaryszewie

W  pierwszy, „wstępny” poniedziałek Wielkiego Postu,   przy okazji wielkiego Jarmarku Końskiego w Skaryszewie miał miejsce festiwal Estrada Folkloru.  Mimo iż większość ludzi przyjechała na  Jarmark, przy scenie zawsze zbierało się dużo  fanów muzyki ludowej.

Nie ma w tym nic dziwnego, na tegorocznej Estradzie występowało wiele znakomitości. Po pierwsze Burmistrz Skaryszewa ;)  -jak co roku uroczyście otworzył Jarmark. Zaraz po nim, jako pierwsza  wystąpiła Kapela Góralska Piotra Pardyla z Zakopanego. Obszerne występy miał Zespół ludowy Chomentowianki, zespól z Chomentowa, leżącego nieopodal Skaryszewa. Gwoździem programu był „Targ o konia” – skecz w wykonaniu Chomentowianek.
Na Estradzie wystąpiło jeszcze wiele różnych zespołów, między innymi: zespół Kazanowianki z nad Iłżanki, Zespół ludowy Sobótka, „człowiek orkiestra” – Pan Zygmunt Żak i wiele innych. Zespoły i artyści występujący na Estradzie  to, zdobywcy nagród i wyróżnień na największych konkursach i festiwalach muzyki folkowej. Publiczność zebrana przy scenie bardzo żywo reagowała na występy, ludzie spontanicznie podśpiewywali, tańczyli, czuć było dobry kontakt miedzy artystami i publicznością. Może z powodu położenia sceny przy skrzyżowaniu ruchliwych ulic Skaryszewa, albo z powodu towarzyszenia Jarmarkowi, a na pewno z powodu świetnych artystów, festiwal „Estrada folkloru” był imprezą bardzo żywą i autentyczną, porywającą publiczność,  nie pozwalają przejść obojętnie.

Czekamy na kolejne „Wstępy” z jej Estradą Folkloru !


Sylwester Pietruszewski

 

Kapela Góralska Piotra Pardyla z Zakopanego

 

Zespół ludowy Chomentowianki - Oj Pije Konik Wodę

 

Zespół ludowy Chomentowianki - Jasio Kunie Poił

 

Kazanowianki znad Iłżanki ...łod niego biła lawendy woń

 

Kazanowianki znad Iłżanki - Zakochał Się Jaś

 

Zespół Sobótka z Czarnolasu - Używaj Pókiś Młody

 

Zespół Sobótka z Czarnolasu - Nie Chciały Mnie Panny

 

Zespół ludowy Jaskółeczka - Ja do lasu nie pojadę

 

Zespół Ludowy Jaskółeczka - Anioł Stworzył Teścia, a Diabeł Teściową

 

Galeria zdjęć z Estrady Folkloru w Skaryszewie

{ariprettyphoto moduleId="126"}