XIV Jarmark Kurpiowski w Myszyńcu

19.maja w Myszyńcu odbył się XIV Jarmark Kurpiowski, święto artystów i miłośników muzyki i tańca kurpiowskiego,  zorganizowany przez  Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca oraz Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu.


Jarmark miał formę przeglądu solistów, grup śpiewaczych, kapel kurpiowskich i  zespołów folklorystycznych z wielu powiatów kurpiowskich. W sumie do przeglądu przystąpiło niemal trzystu wykonawców, niełatwo było komisji wybrać najlepszych spośród tylu wysokiej klasy artystów. Konkurs składał się z wielu kategorii i grup wiekowych, by każdemu dać równe szanse.
Na przeglądzie wystąpiło bardzo wielu wybitnych, kurpiowskich  artystów, trudno ich wszystkich wymienić. Na uwagę zasługuje  młodziutki Hubert Górski, mimo że nie widać było małego Huberta zza harmonii pedałowej, grał dzielnie i zajął 3. miejsce w kategorii „Młodzi instrumentaliści”. Na uznanie zasługuje grupa śpiewacza mężczyzn GOKO Lelis, która zaśpiewała patriotyczną piosnkę  pamięci żołnierzy 5. Pułku Ułanów z Olszy, w dzisiejszych czasach owczego pędu do Europy, patriotyzm już raczej nie jest ceniony...  
Pogoda dopisała, w promieniach pierwszego, majowego słońca fani folkloru kurpiowskiego słuchali muzyki i oglądali tancerzy w atmosferze pikniku. Imprezie towarzyszył plener rzeźbiarski, a maluchy mogły wyszaleć się na trampolinie i zjeżdżalni.
XIV Jarmark Kurpiowski został zorganizowany sprawnie, należy go zaliczyć do impez bardzo udanych.

 

Wyniki przeglądu do obejrzenia na stronie Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Galeria zdjęć z konkursu Jarmark Kurpiowski

{ariprettyphoto moduleId="150"}