XVIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Zwiejskiego podwórza" w Czeremsze

Co roku w drugiej połowie lipca  w Czeremsze odbywa się  Festiwal Wielu Kultur i Narodów “Z wiejskiego podwórza”. Wkrótce odbędzie się kolejna XIX  edycja tego szczególnego, mającego wielu oddanych fanów, festiwalu.

Przybliżymy  Państwu  atmosferę poprzedniej, ubiegłorocznej edycji festiwalu. Dla wielu uczestników świętowanie rozpoczęło się już w specjalnym, festiwalowym pociągu z Warszawy, gdzie panowała “harcerska” atmosfera. Na miejscu, w Czeremsze czekało na uczestników wiele atrakcji. Oprócz koncertów odbywały się różnorodne zajęcia, np. warsztaty  białego śpiewu, gry na instrumentach, rękodzieła,  gotowania wg. kuchni różnych regionów Europy, a przede wszystkim, wspaniałe koncerty festiwalowych wykonawców.

Na festiwalu wystąpiły znane, krajowe zespoły, jak „harmonijkowy” Harpcore, folkowo-pankowy, damski zespół Pochwalone, R.U.T.A. oraz grający irlandzką muzykę zespół Carrantuohill. Mocno zagrzewał publiczność zespół Czeremszyna – gospodarz imprezy. Z zagranicznych gości wystąpili: Medicimbal z Czech, Boja z Węgier, L3no Cubano z Czech. Chyba największą atrakcją festiwalu był wspólny występ zespołów Fanfara Tirana z Albanii i Transglobal Underground z Wielkiej Brytanii.  Fani festiwalu mieli trzy dni bardzo dobrej, różnorodnej, energetycznej muzyki około-folkowej.

Czeremcha to mała miejscowość otoczona zielenią i lasami, jest tu świetne otoczenie do odbioru muzyki i relaksu. Folkowego smaku imprezie dodaje prowadzący – prawdziwy góral, Staszek Jaskóła. Szczególna, dobra energia festiwalu powoduje, że wielu fanów muzyki folkowej przyjeżdża tu każdego roku.

 

Sebastian Pietrzyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{ariprettyphoto moduleId="174"}