O nas


Portal eWioska.pl powstał z inicjatywy grupki zapaleńców, miłośników wsi, dla których polska sztuka ludowa niesie ze sobą nie tylko wartości artystyczne i estetyczne, ale również jest ostoją polskiej tradycji i kultury. Wskutek transformacji ustrojowej oraz szybkiego, zbyt pochopnego owczego pędu „doganiania Europy”, jakoś ginie znaczenie tak ważnego aspektu naszej, polskiej tożsamości narodowej.

Stworzyliśmy ten portal, aby chronić sztukę ludową od zapomnienia, aby wszyscy którzy cenią muzykę ludową, taniec, rzeźbę czy rękodzieło ludowe znaleźli tutaj miejsce do dzielenia się wiedzą, doświadczeniami, czy móc zwyczajnie, po ludzku pogadać sobie na wspólne tematy i umówić się na wspólny festyn czy kiermasz.

 

Zachęcamy do współpracy z naszym portalem.

 

Przede wszystkim zachęcamy do współpracy lokalnych animatorów, tzn. ludzi, którzy kochają wieś,  interesują się  sztuką i kulturą ludową i chcą pisać o swojej wsi, gminie czy informować o wydarzeniach w swojej okolicy. Szczególnie ludzi, którzy są związani z ośrodkami kultury, kołami gospodyń wiejskich, czy zespołami śpiewu i tańca. Jeśli jest Pan/Pani liderem zespołu folklorystycznego lub grupy śpiwwaczej, proszę się zgłosić do nas, z przyjemnością zaprezentujemy Państwa zespół na naszych stronach.

Wszystkich sympatyków wsi zapraszamy do założenia profilu  w naszym serwisie społecznościowym Folkbook, zapraszamy do zakładania grup  ludzi o podobnych zainteresowaniach, zachęcamy również do informowania wszystkich o nadchodzących wydarzeniach folklorystycznych, przez zakładanie „Wydarzeń” na Folkbooku.

Jeśli posiadają Państwo karczmę, gospodarstwo agroturystyczne, prosze przysłać artykuł i zdjęcia, z przyjemnością je opublikujemy.

Zapraszamy również do zamieszczania zupełnie darmowych ogłoszeń, nasz portal ma służyć nie tylko do zabawy i rekreacji, ale ma być praktyczny i pożyteczny w innych aspektach życia na wsi.

Wszystkich rolników, producentów i usługodawców związanych z wsią, serdecznie zapraszamy do bezpłatnego reklamowania się w naszym serwisie. Proszę pamiętać, ze założenie swojego profilu (jest i pozostanie bezpłatne) również jest dobrą formą promocji i reklamy.

 

 

 

 

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia naszego portalu.