Za oknem coraz częściej pojawiają się ciepłe promienie, wreszcie, co niewątpliwie świadczy o rychłym kresie noszenia zimowych ubrań. Skrzętnie zapakujemy je do szaf, sprzątając każdy kąt domostwa.

    Pierwsza gwiazdka jasnym błyskiem radośnie zamigotała na niebie. Jakby czuła, że tego wieczoru nie może zawieść licznej braci, wyglądającej bacznie jej światła malutkimi oczkami przyklejonymi do zimnych okiennych szyb.

Warkoczące silniki, setki koni mechanicznych oraz kurdbanka to tylko część atrakcji, które towarzyszyły gościom  1 września podczas Cross Country w Kurdwanowie ( 16 km od Sochaczewa). Nieobecni niech żałują, ponieważ niewiele jest takich imprez na których goście z tak różnymi zainteresowaniami mogą znaleźć upust swoim pasjom.

Zmiany społeczno-gospodarcze, jakie przeszła Polska na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, zaowocowały wyodrębnieniem, jako branży gospodarczej, turystyki.Szybko stała się ona branżą prężną, przyciągającą coraz to nowych usługodawców, jak również i chętnych do korzystania z nich.

Stosunkowo niedawno, w roku 2011, powstała na pograniczu rolnictwa i szkolnictwa bardzo interesująca idea o nazwie „Zagroda edukacyjna”.  Jest to przedsięwzięcie prowadzone przez mieszkańców wsi na obszarach wiejskich, bardzo często w ramach prowadzonych gospodarstw agroturystycznych.

W dniach 18 -19 lutego odbyły się skaryszewskie „Wstępy” – coroczny, największy w Polsce i prawdopodobnie w całej Europie jarmark koński.

GOAL!!!

Za oknami zima, a tu ciepło, słonecznie.  Pewnie zastanawiacie się o co chodzi? :D  Jest taka mała miejscowość w województwie podkarpackim mająca zaledwie 600 mieszkańców. To Zamiechów.

Dożynki w Radziejowicach

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie plony

,,Ludzie sami zgłaszali chęć pomocy przy organizacji święta”- powiedziała Wioletta Micewicz, dyrektor Centrum Kultury w Radziejowicach. Wszyscy pomogli w organizacji tego jakże tradycyjnego święta. Zgłosili się sołtysi, mieszkańcy, radni, a sołectwa wystawiły przepięknie zdobione stoiska.

Bieszczady - festyn, warsztaty

Od 15 do 19 sierpnia 2012 roku odbył się już po raz trzeci festiwal, który przynosi rozgłos i dumę całym Bieszczadom. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec"  to projekt muzyczny, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Miłośników Bieszczad "Moje Bieszczady".

Dożynki we wsi Cegłów

W minioną niedzielę na boisku sportowym przy szkole w Cegłowie odbyły się doroczne dożynki gminy Baranów. Mimo tego, że od samego rana pogoda splotła niemiłego figla organizatorom to podczas uroczystości dożynkowych, które rozpoczęły się o godzinie 13.00 gości przywitało słońce.  Za tegoroczne plony, obfitość urodzaju i wszystkie dary ziemi oraz za to, że po każdej burzy wychodzi słońce, mieszkańcy gminy Baranów dziękowali Bogu.

W tym roku tradycyjne Święto Plonów w Gminie Wiskitki odbyło się nie jak zawsze w Wiskitkach, ale właśnie w Miedniewicach – w rodzinnej wsi ś.p. profesora Religi. Bez deszczu, ale za to z taneczną muzyką mieszkańcy gminy mogli w ubiegłą niedzielę (26.08.2012) podziękować za tegoroczne plony.